Od februára pracujeme na informatike s novou technológiou

Dňa 20. februára 2019 bola naša  učebňa informatiky vybavená  novou technológiou pod názvom SINO ZERO CLIENT, ktorá pracuje na princípe riadeného vyučovania. Všetky žiacke stanice sú riadené cez centrálny server, ktorý ovláda vyučujúci. Počas práce má učiteľ možnosť kontrolovať prácu žiakov v priečinkoch, zbiera ukončené žiacke práce z priečinkov, má možnosť nielen sledovať prácu jednotlivých žiakov, ale priamo cez centrálny server do nej zasahovať a napomáhať žiakovi pri práci, usmerňovať ho pomocou bleskových správ, ale i zakázať mu akúkoľvek činnosť napr. hru na internete a pod.

Okrem zefektívnenia práce pre učiteľa i žiaka sa odstránením počítačových skriniek úplne znížila hlučnosť v učebni a výrazne sa šetrí elektrická energia.

Technológia sa stala u žiakov veľmi obľúbenou a vyučujúcim pomáha zefektívňovať vyučovací proces.

Mg. Eva Miedzgová