V čase spomienky na zosnulých u nás ožili aj strašidlá

Nie je žiadnou novinkou, že za naše hranice presahuje nový trend – Halloween. Keďže si však hlboko ceníme naše zvyky a tradície, ale na druhej strane chceme ísť aj s trendom a uspokojiť našich žiakov, rozhodli sme sa pre nevšedné spojenie amerického Halloweenu s našimi Slovenskými Dušičkami, ktoré si prišla natočiť aj TV Markíza do hlavného večerného spravodajstva!

Piatok pred jesennými prázdninami na našej škole ožili rôzne strašidlá, prízraky a príšery na čele a pod hlavnou organizáciou Čiernobielej pani Lenky Ivaničovej, bosorky Lucii Ďuráčovej, kostry Bibiany Vaňatkovej, tajomnej grófky Heleny Herengovej, pavúčej ženy Kristíny Jánoškovej  a obesenej upratovačky z telocvičných šatní Ľubici Trnkovej, ktorá sa poctivo starala o čistotu v jedálni aj zo svojho záhrobia J . Žiadny horor sa však nekonal, práve naopak, užili sme si kopec zábavy, priateľského súťaženia a tancu. Druhú polovicu podujatia však hukot všetkých strašidiel utíchol pri tichej spomienke na tých, ktorí tu už s nami nie sú. Keďže Dušičky sú čas, kedy sa prihovárame našim zosnulým, my sme sa rozhodli im poslať odkaz priamo do neba. Každý žiak na papier napísal odkaz do nebíčka, ktorý sme potom uviazali na biele balóny. Symbolickým dušičkovým pochodom sme sa osvetľovaní žiarami lampášikov z jedálne našej školy presunuli na Rybníky, kde sme tieto balóniky s odkazmi vypustili do neba.  Papiere z recyklovaného materiálu a špeciálne balóny z certifikovaného obchodu, ktoré sa v prírode ľahko rozložia tak nezaťažili ani okolitú prírodu.

Balóny na cestu sprevádzala slovenská verzia piesne Haleluja (spod pera Bc. Lenky Ivaničovej), ktorú si žiaci poctivo nacvičili so svojimi pani vychovávateľkami v ŠKD a slzy v očiach sa tak v hrejivých svetielkach lampášikov a lucerien zaleskli každému z nás:

„Tam niekde v diaľke hore spíš,

ja viem, že ma tu uvidíš,

tak odkázať ti len chcem, že Ťa mám.

Moje srdce búši ostošesť,

Tvojou cestou dám sa dneska viesť,

veď strážiš nás tam hore, ja to viem….

Povedať Ti, jak mám Ťa rád

a pusu do neba Ti dneska dať,

ja viem, že v tej veľkej diaľke

máš ma rád!

Haleluja, haleluja, haleluja, haleluuujaaa.“

Bc. Lenka Ivaničová

Pre viac foto pozri:https://www.facebook.com/pg/www.bubbles.lv/photos/?tab=album&album_id=702439066800340