Týždeň s Mikulášom na V. ZŠ v Leviciach

Pomaly prichádzajú najkrajšie sviatky roka a s ním obdobie plné zázrakov, vľúdnych slov a prekvapení. Prichádzajú Vianoce… Najobľúbenejší sviatok nie len všetkých detí, ale aj nás dospelých.

Hovorí sa, kto chce byť s dieťaťom kamarát, musí sa dieťaťom stať. A to je krédo aj nás, vychovávateľov z V.ZŠ v Leviciach. Preto sa aj naša škola premenila na miesto plné čarovných chvíľ, čertíkov, aj anjelov a prišiel dokonca aj Mikuláš.

Ale začnem pekne po poriadku a spomeniem aj naše mažoretky Bubbles V.ZŠ, ktoré celé toto čarovné obdobie odštartovali ďalšími trofejami do zbierky: z medzinárodnej vianočne ladenej súťaže vo výrazových tancoch Wintershow, priniesli už najmenšie prváčky striebro a staršie dievčatá so svojou Vianočnou továrňou suverénne ZLATO nie len vo svojej kategórii pom-pom, ale aj ZLATO Z CELKOVEJ SÚŤAŽE vianočných choreografií! Prezlečené za sobov, Mikulášky, vianočných škriatkov a aj so svojimi čerticami,ale aj s doprovodom DFS Ďatelinka, spevokolom a divadelníkmi z našej školy, potom urobili radosť nie len babičkám a deduškom v Domove dôchodcov Fénix, ale aj vojenským deťom počas Mikulášskej akcie v kasárňach a tiež aj deťom v MŠ na Pereckej ulici, kde prišiel s nimi dokonca aj ozajstný Mikuláš s anjelom a čertom!

Mikulášske rozdávanie radostí, ale aj sladkých balíčkov pokračovalo aj u nás na škole, a nejeden šinter mal čo robiť, aby udržal slzičky pokory pred našim čertom! Mikuláš je ale Mikuláš, a tak, ako to už v takýchto zázračných príbehoch býva zvykom, dobro dostalo svoju šancu a pod prísľubom, že už budú všetci robiť len dobrotu, svoj balíček dostal každý náš žiak.

Za nás, pani vychovávateľky a pani učiteľky, ktoré sa venujeme deťom po poobediach a nacvičujeme s deťmi vystúpenia a scénky, tančeky i tradičné tekovské vinše musím povedať, že aj tak najkrajším darčekom nie len na Mikuláša, ale aj v celom tomto období je zvonenie a iskričky šťastia v detskom smiechu a očiach. Preto posielame aj my posolstvo, nech je Vaše čakanie na najkrajšie sviatky roka plné lásky a pohody, nech Vás nepohltí nákupný zhon – veď najkrajšie darčeky sú predsa vo veciach, ktoré v nákupných centrách nenájdeme! Nájdeme ich v očkách našich detí a v srdiečkach každého z nás!

Bc. Ivaničová